Мета: Ознайомити дітей зі шкільною
бібліотекою, правилами користування бібліотечними
книгами. Виховувати почуття поваги і шанобливого ставлення до книги.
Обладнання:
Книжкові виставки, плакат «Права і обов’язки читачів»
Хід уроку
І. Організація учнів.
ІІ. Вступ до уроку.
Вступне слово бібліотекаря:
Сьогодні ви вперше завітали до шкільної
бібліотеки. Що ж означає слово «бібліотека»? Подумайте , яке слово вам нагадує
«бібліотека»? Так, Біблія. Всі ми знаємо найвідомішу книгу «Біблія».Біблія
означає - книга. А бібліотека – це приміщення, де зберігаються книги.
Бібліотека дуже схоже на невеличке затишне місто. І я вас запрошую в подорож
чарівними вуличками нашого книжкового містечка.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку:
«Мандрівка книжковим містом»
ІV. Вивчення нового матеріалу.
В нашому містечку, як ви бачите,
вузенькі вулички з високими будинками. Порахуйте, будь ласка, скільки поверхів
вони мають? Так, шість. Це книжкові стелажі. На кожному з них по шість поличок.
На цих стелажах розмістились книги українських письменників. Назвіть, кого з
українських письменників ви знаєте? Ось тут розташувались книги, написані
М.Вовчком, М.Коцюбинським, Л.Українкою, Т.Шевченком. На цих стелажах чекають на
своїх читачів книги, написані російськими письменниками, далі письменниками
інших країн.
Завітаємо
в гості до одного з будинків. Бачите, як гарно оформлено цього стелажа. Мабуть,
в цьому будинку свято. Прочитайте, що на
вгорі на стелажі написано? ( Діти читають: «Світ навколо тебе») Це - книжкова виставка для дітей. Бачите,
книжки тут яскраві, в них багато ілюстрацій, здається ніби кожна книжечка
посміхається і говорить: «Прочитай мене, будь ласка, я дуже багато цікавого
тобі розповім». На кожній поличці зібрані книги на одну тему. Прочитайте їх
назви, (діти по черзі читають рубрики виставки). З назви «Державні символи
України» ми можемо дізнатися, що на цій поличці зібрані книги, в яких йдеться
про гімн, прапор, герб - символи нашої держави. А як ви думаєте, про що
розповідається в книгах цієї полички з
назвою «Співай, прекрасна наша мово»? (діти відповідають)
(Фізкультхвилинка)
- Подивіться уважно на верхній лівий
кутик обкладинки книжки. Ви бачите декілька цифр і літер. Це адреса книжки. І
кожна книжечка стоїть строго на своєму місці згідно цієї адреси, чекає на свого
читача. Як ви після школи кожного дня приходите додому, так і книжка, коли її
прочитають, за допомогою бібліотекара
знову вертається, згідно адреси на те саме місце, звідки її брали. Отже
в бібліотеці книжки не можна
переставляти, бо вони тоді заблукають. Запам’ятайте, це одне з головних правил
бібліотеки: не переставляти книги на полицях.
Ось
ми підійшли до стелажів, де мешкають книги для найменших. Це найкрасивіші,
найгарніші книжки. Як дбайлива матуся вдягає дочку чи синочка в найкращу сукню
чи костюм, зав’язує бантики, чистить черевички, так і письменники і художники,
створюючи книжки для вас, малята, вклали багато праці, творчості, любові. Чи
подобаються вам ці книжки? Які книжки є у вас дома? Де вони зберігаються?
А
тепер ви отримаєте бібліотечні книги на свій формуляр і через тиждень
обов’язково їх повернете назад до бібліотеки. Записують і повертають книги на
абонементі.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Давайте нагадаємо правила користування
бібліотечними книгами. Щоб правила не забувались у нас в бібліотеці є такий
великий плакат «Права і обов’язки читачів» (Діти по черзі читають пункти
плакату). Обіцяєте виконувати ці правила.
VІ. Підсумок уроку.
Ось і завершилась наша мандрівка чарівним
книжковим містом. Ви побачили, як багато книг в бібліотеці, узнали, що книжки
стоять на поличках стелажів, роздивились книжкові виставки, нагадали
бібліотечні правила, отримали книжки. Що ж вам
сподобалось в нашій мандрівці? До нової зустрічі.

Немає коментарів:
Дописати коментар